Reactie van het bedrijf
Beste Burhan,
Bedankt voor je review, maar wat jammer dat het een 1 is.
Ik heb je vorige week gesproken over je retour. Het is heel normaal dat mensen een retourzending kunnen sturen: dat is gewoon in 1 klik te regelen. Op het moment dat we een retourmelding binnenkrijgen bekijken we of de geretourneerde zending aan de voorwaarden voldoet (en die is heel simpel: ongeopend, ongebruikt vanwege hygiënewetgeving, we verkopen immers geen gebruikte producten en houden niet van afval) en dan storten we het geld terug.
Na je belletje had ik je gevraagd of je even op een mail kon antwoorden vanuit het verzendproces, aangezien we alles direct zelf verwerken. Deze e-mail is nooit verzonden. Vervolgens heb je ons vandaag gebeld en hebben we je binnen een uur geprobeerd terug te bellen. Inderdaad hebben we het heel druk, maar we reageren meteen. Niet alleen meteen, sterker nog, we hebben je drie keer gebeld, maar je nam alle keren niet op.
Je hebt je bestelling ontvangen op 28 januari. Deze heb je retour gemeld. Deze is op 30 januari bij ons binnengekomen. Op 6 februari is deze bestelling aan je terugbetaald. Dit kan een paar dagen duren voordat het op je rekening staat.
Zoals het volgende op onze website staat vermeld:
"Wat is de terugbetalingstermijn?
Bij retourneren
Zo spoedig mogelijk, maar uiterlijk binnen 14 dagen na herroeping, betalen wij het volledige aankoopbedrag inclusief eventuele standaardverzendkosten voor de heenzending aan je terug."
Dit is dan ook ruim binnen de tijd gebeurt.
Ik wens je een heel fijn weekend!
Mark van MetOlijf