Filters

very dissatisfied

Payment methods are wrong. I chose cash on delivery between 3 options: cash on delivery, Visa and Mastercard. When I tried to send the order I received error message to select another payment method because the chosen method is not correct , even If "Cash On Delivery" is available on their website and listed under the product details page. Also, I sent email to ask things about the experience and about the order but the agent sent me an answer that had nothing to do with my question(s) and the main topic. Bad experience!

Bad

Produse foarte slabe, am cumpărat doua paturi, aveau cadru din carton, s-au rupt imediat

• Would you recommend us? Yes

Groaznică

Am primit produsul mai tarziu decat in termenul mentionat pe site, am incercat returnarea acestuia sunand la nr. de telefon afisat pe site, insa nu a raspuns nimeni.

ȚEAPĂ !

Magazie de gradina achizitionata la pretul de 1339 Ron....o mare porcărie!!! Tabla atât de subtire, montaj dificil( recunosc că nu sunt micul meșter!) , instabila după montaj....per total ,bani aruncati pe fereastră. La banii aceștia, din fier pătrat și tabla de o grosime apreciabilă , un meseriaș îmi făcea o magazie de toată frumusetea. Asta este, am muscat-o ! Aviz amatorilor: TEAPA!

Dezamagitor

M-am chinuit 4 zile să comand un produs. Comunicare greoaie spre inexistenta. Pana la urma, am renuntat și am comandat din altă parte.

Pantofarul Hill Range e pentru copii

Am cumparat produsul "Pantofar Hill Range, maro miere, 72x35x124 cm, lemn masiv pin" dar din pacate nu pot baga incaltari cu marimea mai mare de 42 (iar 42 impinsi si inghesuiti). Cum eu port 43-44, practic nu il pot folosi. Ei cand au facut designul produsului nu s-au gandit ca exista si oameni cu marimi la pantofi mai mari de 42?

EXECRABIL

AM COMANDAT 0 PARA DE DUS PLOAIE 30 X 30 CARE A VEVIT FARA RACORD, DECI NU O POT FOLOSI.

• Would you recommend us? No

Customer Service are nevoie de multe imbunatatiri.

Produsul livrat nu e de cea mia buna calitate, dar problema a fost alta: pasii urmati ca sa il returnez. Livrarea a fost una normala, dar in momentul in care am dorit sa schimb produsul neutilizat cu unul de alta culoare sau sa il returnez daca nu e posibil schimbul, pe chat mi s-a raspuns in italiană de un robot, nu in limba romana, asa cum m-am adresat. Daca firma opereaza in Romania, setati chat-botul sa raspunda in limba romana. In plus, nu intelegea intrebarea mea. Apoi, am trimis email la contact clienti si mi-a raspuns aparent o persoana care nu mi-a zis nimic concret, parca era tot un robot care nu intelege cererea mea. Ar trebui sa aveti personal si in Romania care sa se ocupe de astfel de probleme de vreme ce vindeti in aceasta tara. Apoi, pasii urmati pentru a putea returna produsul sunt cam greoi: de vreme ce nu am plasat comanda prin crearea unui cont pe site a trebuit sa printez un formular de returnare, sa il completez de mana si sa il semnez si apoi sa il scanez si sa il trimit inapoi pentru a astepta un raspuns. Orientarea e prea mult spre vanzare - ca sa comand e f usor, dar deloc spre imbunatatirea experientei post vanzare - ca sa returnez am de facut mult prea multi pasi.

• Ne-ai recomanda? No

Dupa ce imi primesc banii pe comanda anulata va pot spune calitatea experientei.

In ziua livrarii (decembrie anul trecut) am anuntat curierul ca renunt la comanda #4010192719, asa ca acum astept sa imi primesc banii achitati inapoi in cont. Pana nu ii primesc si ma simt in siguranta ca totul a decurs corect si ok, nu va pot da un feedback ce experienta am avut cu compania dvs. Imi puteti spune cat va mai dura? Multumesc! Ioana Saulea

• Ne-ai recomanda? Yes

Slab

Nu am fost informata despre statusul comenzii si a luat foarte mult timp pana a ajuns la mine coletul. Si nici nu am fost anuntata ca va dura mai mult prelucrarea comenzii!

Defect

Cosul de gunoi a ajuns indoit iar ambalajul gaurit. Pacat. Si am si asteptat mult dupa el.

Dezamăgitor

Nu mi-ati trimis doua suruburi pentru asamblarea scaunelor achizitionate de la dumneavoastră. Am încercat sa va sun și nu mi-a răspuns nimeni la telefon.

Produse deteriorate!!!

Buna ziua! Pe data de 13.12.2020 am comandat de la dumneavoastră 3 comode tv, pe data de 22.12.2020 când le am primit si am desfăcut coletele am constata ca doua dintre colete aveau câte doua piese la fiecare colet erau deteriorate(fisurate). În decursul zilei următoare am încercat pe site-ul dumneavoastră sa semnalez aceasta problema dar fără rezultat de confirmare. Acum nu cred ca se mai poate rezolva ceva dar cu siguranta nu am sa mai fac vreo comanda la dumneavoastră. Va doresc o zi plăcută și un an cu multe realizări și cât mai putine probleme ca și în cazul meu. Sănătate multa!

Sub asteptari

+ pretul destul de accesibil + produse livrate in stare buna + promptitudine si proces facil de returnare a produselor - calitatea produselor lasa de dorit. Am cumparat o masa de lemn reciclat; inteleg ca e lemn reciclat dar parca era facut din sipci de lazi de legume. Nu aducea cu aspectul solid din poze. Plasticele de la picioarele scaunelor s-au rupt la prima utilizare. O oglinda achizitionata recent parea ca avea leduri pe margine dar de fapt avea doar in spate iar marginea era alba. - poze nerealiste sau nesugestive

Dezamagita

Am facut o comanda pe site-ul dvs in data de 17 decembrie in valoare de 16.500 lei reprezentand 100 role de sarma ghimpata tip nato si la momentul comenzii mi se indica ca si data de expediere a comenzii inainte de 31 decembrie 2020. Inainte de data indicata in momentul comenzii am chemat serviciul clienti pentru a-mi confirma data si mi s-a spus ca datorita unor probleme de transport comanda mea va ajunge luni 04 ianuarie 2021 Astazi 04 ianuarie 2021 comanda mea NU A AJUNS si am rechemat serviciul clienti, unde aceeasi doamna de saptamana trecuta mi-a spus ca pachetul meu se afla in Germania si ca nu stie sa imi spuna data cand voi intra in posesia coletului meu ( va repet, eu deja am platit suma de 16.500 lei din data de 17 decembrie ... ca sa nu mai spun ca echipa contactata pt a-mi face lucrarea sta in asteptarea acestei sarme si pe mine ma costa alti bani acest timp de asteptare pierdut...).

Greu cu returul

Am avut un produs defect, curgea uleiul din el, cei de la curierat s-au chinuit si au ambalat cutia in asa fel incat sa acopere uleiul imbibat in cutia de carton. Ca sa returnez produsul a trebuit sa fac poze, o gramada de-a treaba, tot felul de explicatii, toate facute automat fara sa pot vorbi cu cineva, promptituine zero.

trustworthy

Quality products, I am very satisfied with what I ordered! I recommend them

• Would you recommend us? Yes

Dezamagitor

Am comandat huse pentru scaune...in poze arătau foarte bine.In realitate nu le pot folosi...nu stau pe scaune..elasticul este foarte slab

• Ne-ai recomanda? No

Lipsa de respect fata de clienți

Lipsa de respect fata de clienti

Livrarea lasă de dorit :(

Produsele au venit in zile diferite, cu ambalajul rupt, deși erau produse din aceeași categorie...

Am primit alt produs

Am primit produsul gresit. Am fost rapizi in ceea ce priveste returul.

• Ne-ai recomanda? No

Am primit produsul cu urme de folosire, cu suruburi lipsa sau rupte!!!!

Am primit produsul cu suruburi lipsa, cu zgarieturi fine pe produs si suburi rupte. Deci a fost asamblat de cineva si trimis retur. Cei de la vidaxl nu au verificat produsul si ni l-au expediat noua. Dezamagitor mai ales ca a costat ceva!!!!!!

• Would you recommend us? No

Produse de proasta caliate si imposibilitate de comunicare cu call centerul

Nu are sens sa mi pierd timpul cu descrierea experientei cu vidaXL.

Produs livrat de cacat.

Timp lung de livrare. Produs livrat de cacat.

Produsul este cu defect

vidaXL Masă de bucătărie, 120x76 cm, lemn masiv de mango, rotund, am primit acest produs cu defect al blatului. Nu am returnat produsul pentru că s-ar putea ca cel pe care îl primesc la schimb să aibă un defect şi mai mare. Încerc să repar. Sunt dezamăgită.

Kiyoh Reviews

• Anyone can post a review, however all reviews will need to comply with our terms of use and the privacy policy
• We perform automated and manual checks to prevent false reviews as much as possible
• Reviews with a score below 6 are published 7 days after placement